Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku w USA został dwukrotnie zaatakowany w ciągu trzech dni. Nieznani sprawcy oblali czerwoną farbą m.in. drzwi i fragmenty elewacji, a także pomnik Jana Karskiego. Sprawę bada nowojorska policja.
Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku w USA został dwukrotnie zaatakowany w ciągu trzech dni. Nieznani sprawcy oblali czerwoną farbą m.in. drzwi i fragmenty elewacji, a także pomnik Jana Karskiego. Sprawę bada nowojorska policja.
Zbrodnicze państwo Polska??
No tak, Polska nagminnie łamie prawa człowieka, np. na granicy z Białorusią i biernie wspiera ludobójstwo w Gazie. Na koncie też jest choćby zbrodnia wojenna w Afganistanie, której sprawcy nie ponieśli konsekwencji. No nie jest to USA, UK, Izrael czy Rosja, nie ma tylu wpływów i środków, ale chyba można nazwać RP państwem zbrodniczym.
Oesu, dobra, to może jakiś przykład państwa niezbrodniczego?
Strzelam: Islandia?
Kontrowersyjnie, ale po tym jak pozwolili swoim banksterom zbankrutować w 2008 roku, odszkodowania wypłacili tylko swoim własnym obywatelom, ale zagranicznych deponentów olali.
Tak, to dobrze że stanęli za ludźmi a nie za bankami. Tak, odmowa wypłat była zadecydowana poprzez referendum. Tak, wygrali tę sprawę w trybunalę EFTA. Tak, ostatecznie obcokrajowcy odzyskali te pieniądze od swoich rządów.
Niemniej, Islandia nie zwróciła tym krajom pieniędzy z odszkodowania po swoich bankach. Trzeba sobie samemu to ocenić.
Co jednak według mnie nie jest już aż tak kontrowersyjne tylko po prostu okrutne - łowią wieloryby
Suriname jako jedyne przychodzi mi do głowy.
Przecież to kraj który miał swojego Trumpa zanim Trump był modny. Ba, Trump to przy Bouterse jest podlotek.
Aż tak się nie zagłębiałem w jego historię, ale czytając to widzę, że jednak niezbyt różnił się od reszty państw regionu… najwcześniej słyszałem o nim w kontekście ochrony przyrody i praw rdzennej ludności.
Kuba
Obozy przymusowej pracy UMAP m.in. dla homoseksualistów. Czystki Che Guevary po rewolucji. Brzmi trochę zamordystycznie.
Poczytam sobie, dzięki :)