Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku w USA został dwukrotnie zaatakowany w ciągu trzech dni. Nieznani sprawcy oblali czerwoną farbą m.in. drzwi i fragmenty elewacji, a także pomnik Jana Karskiego. Sprawę bada nowojorska policja.

    • wylinka@szmer.info
      link
      fedilink
      arrow-up
      6
      ·
      edit-2
      27 days ago

      No tak, Polska nagminnie łamie prawa człowieka, np. na granicy z Białorusią i biernie wspiera ludobójstwo w Gazie. Na koncie też jest choćby zbrodnia wojenna w Afganistanie, której sprawcy nie ponieśli konsekwencji. No nie jest to USA, UK, Izrael czy Rosja, nie ma tylu wpływów i środków, ale chyba można nazwać RP państwem zbrodniczym.

          • ddplf@szmer.info
            link
            fedilink
            arrow-up
            3
            ·
            27 days ago

            Kontrowersyjnie, ale po tym jak pozwolili swoim banksterom zbankrutować w 2008 roku, odszkodowania wypłacili tylko swoim własnym obywatelom, ale zagranicznych deponentów olali.

            Tak, to dobrze że stanęli za ludźmi a nie za bankami. Tak, odmowa wypłat była zadecydowana poprzez referendum. Tak, wygrali tę sprawę w trybunalę EFTA. Tak, ostatecznie obcokrajowcy odzyskali te pieniądze od swoich rządów.

            Niemniej, Islandia nie zwróciła tym krajom pieniędzy z odszkodowania po swoich bankach. Trzeba sobie samemu to ocenić.

            Co jednak według mnie nie jest już aż tak kontrowersyjne tylko po prostu okrutne - łowią wieloryby

          • ddplf@szmer.info
            link
            fedilink
            arrow-up
            1
            ·
            26 days ago

            Przecież to kraj który miał swojego Trumpa zanim Trump był modny. Ba, Trump to przy Bouterse jest podlotek.

            • Tadeusz@szmer.info
              link
              fedilink
              arrow-up
              1
              ·
              26 days ago

              Aż tak się nie zagłębiałem w jego historię, ale czytając to widzę, że jednak niezbyt różnił się od reszty państw regionu… najwcześniej słyszałem o nim w kontekście ochrony przyrody i praw rdzennej ludności.