Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku w USA został dwukrotnie zaatakowany w ciągu trzech dni. Nieznani sprawcy oblali czerwoną farbą m.in. drzwi i fragmenty elewacji, a także pomnik Jana Karskiego. Sprawę bada nowojorska policja.

  • wylinka@szmer.info
    link
    fedilink
    arrow-up
    4
    ·
    edit-2
    23 days ago

    Jest dużo powodów, dla których ktoś mógłby zdecydować się zaatakować to zbrodnicze państwo, ciekawe czym kierował się aktywista.

      • wylinka@szmer.info
        link
        fedilink
        arrow-up
        6
        ·
        edit-2
        23 days ago

        No tak, Polska nagminnie łamie prawa człowieka, np. na granicy z Białorusią i biernie wspiera ludobójstwo w Gazie. Na koncie też jest choćby zbrodnia wojenna w Afganistanie, której sprawcy nie ponieśli konsekwencji. No nie jest to USA, UK, Izrael czy Rosja, nie ma tylu wpływów i środków, ale chyba można nazwać RP państwem zbrodniczym.

            • ddplf@szmer.info
              link
              fedilink
              arrow-up
              1
              ·
              22 days ago

              Przecież to kraj który miał swojego Trumpa zanim Trump był modny. Ba, Trump to przy Bouterse jest podlotek.

              • Tadeusz@szmer.info
                link
                fedilink
                arrow-up
                1
                ·
                22 days ago

                Aż tak się nie zagłębiałem w jego historię, ale czytając to widzę, że jednak niezbyt różnił się od reszty państw regionu… najwcześniej słyszałem o nim w kontekście ochrony przyrody i praw rdzennej ludności.

            • ddplf@szmer.info
              link
              fedilink
              arrow-up
              3
              ·
              22 days ago

              Kontrowersyjnie, ale po tym jak pozwolili swoim banksterom zbankrutować w 2008 roku, odszkodowania wypłacili tylko swoim własnym obywatelom, ale zagranicznych deponentów olali.

              Tak, to dobrze że stanęli za ludźmi a nie za bankami. Tak, odmowa wypłat była zadecydowana poprzez referendum. Tak, wygrali tę sprawę w trybunalę EFTA. Tak, ostatecznie obcokrajowcy odzyskali te pieniądze od swoich rządów.

              Niemniej, Islandia nie zwróciła tym krajom pieniędzy z odszkodowania po swoich bankach. Trzeba sobie samemu to ocenić.

              Co jednak według mnie nie jest już aż tak kontrowersyjne tylko po prostu okrutne - łowią wieloryby

  • dj1936@szmer.info
    link
    fedilink
    arrow-up
    3
    arrow-down
    1
    ·
    22 days ago

    Pleonazm (z gr. πλεονασμός pleonasmos „nadmiar”)[1], potocznie lub żartobliwie zbrodnicze państwo[2] – wyrażenie, w którym jedna część wypowiedzi zawiera treść występującą także w drugiej części, zaliczane do redundantnych połączeń wyrazowych[3][4][5][6].