Samo zło. Prezenty dla lobbystów branży producentów sprzętu.
“Laboratoria Sztucznej Inteligencji dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w ramach którego placówki otrzymają 2 mld zł. Projekt będzie finansowany głównie ze środków europejskich i obejmie wyposażenie placówek w sprzęt oraz infrastrukturę niezbędną do nauki wykorzystania narzędzi sztucznej inteligencji”.


Strzelam, że na subskrypcje.
Ja myślę, że sprzęt. Stare wpływy mają się dobrze. Sprzęt komputerowy i infrastruktura sieciowa? A na tym sprzęcie microsoft i bielik? Z KPO poszło dużo na laptopy. Miały podwyższyć jakość edukacji.